Jak efektivně čistit toaletu?

Jak efektivně čistit toaletu? Ušetříte desetitisíce i životní prostředí!

Ekologie a úspora peněz jsou na první pohled dvě neslučitelná témata. V posledních letech jsme se mohli setkat s tím, že ekologické produkty byly v porovnání s těmi běžně dostupnými o mnoho dražší. Díky vzrůstajícímu trendu ochrany životního prostředí se ale věci pomalu mění. Dnes se zaměříme na toaletu, která je poněkud přehlížena a zůstává často ekologickým tabu.

"EKOLOGIE A ÚSPORA PENĚZ JDOU RUKU V RUCE S TADPOLE TWIST"

Pokud chceme omezit jednorázové plasty a agresivní chemické přípravky v koupelně, máme na výběr spoustu přírodních a udržitelných alternativ, které neohrozí rodinný rozpočet. V kamenných obchodech i na internetu si můžeme vybrat z celé škály tuhých šamponů a mýdel, kovových holítek, bambusových kartáčků, sypkých zubních past a mnoha dalšího. U toalety jsme si ale zvykli doslova zavřít oči. Je stále většina domácností, které používají levné plastové kartáče ve spojení s agresivními chemickými přípravky. Z mnoha důvodů se však nejedná o úsporné a už vůbec ne ekologické řešení.

Plastová WC štětka tu bude déle než vy

Průměrná domácnost (obvykle se dvěma toaletami) během řady let použije až několik desítek plastových čistících štětek. Podle doporučení se mají klasické štětky či toaletní kartáče měnit každých cca 6 měsíců (i když víme, že v praxi je frekvence výměny o něco nižší… a pro účely výpočtu níže jsme ho zdvojnásobili...). Mění se jak z důvodu opotřebení, tak zejména kvůli hygieně, protože mezi štětinami ulpívají nevyčistitelné zbytky (víte čeho…), které jsou zdrojem nebezpečné nákazy. Přitom plasty se v přírodě rozkládají až 1000 let. Lépe na tom nejsou ani WC bloky balené v jednorázových plastech, které opakovaně ve velkých kvantech zamořují životní prostředí. Čistící prostředky v nich obsažené jsou často plné jedovatých chemikálií, jež se dostávají do vodních zdrojů a mohou způsobovat značné zdravotní problémy.


Ekologické a úsporné řešení na dosah ruky

Existuje možnost, která naprosto revolučně a přitom zcela elegantně řeší všechny problémy najednou. Je jím “znovu vynalezená” WC štětka - nebo chcete-li “toaletní WC kartáč” Tadpole Twist. Štětka Tadpole je zhotovena z kvalitních materiálů a je na ni poskytována celoživotní záruka na výrobní vady. Díky integrované doplňovatelné čistící tabletě zároveň funguje jako účinný WC čistič a ekologický WC blok i osvěžovač v jednom.

"ZNOVU VYNALEZENÁ WC ŠTĚTKA TADPOLE TWIST"

Co je ale zcela převratné je skutečnost, že WC štětka Tadpole Twist nikdy neopouští toaletu! Díky tomu se můžeme rozloučit i s nehygienickou nádobkou na kartáč, která představuje jak další zbytečný odpad, tak je zejména zdrojem nepříjemností při čištění. Usazuje se v ní kontaminovaný voda, bují fekální bakterie a při přenášení štětky z nádobky do mísy a zpět je pravidelně pokapaná celá podlaha a často i samotný klozet. Prostě špína, kam se člověk podívá…

Jak vlastně Tadpole Twist funguje?

Do čistící hlavice Tadpole vložíte originální tabletu (její obal se sám rozpustí), zavěsíte ji na okraj mísy a otočíte rukojeť dolů. V této skryté “pohotovostní” poloze uvolňuje při každém spláchnutí vůni a čistící složky jako WC blok. WC tablety Tadpole neobsahují bělidla ani fosfáty, účinně však bojují proti nečistotám, bakteriím a vodnímu kameni. V momentě, kdy potřebujete toaletu vyčistit, stačí rukojeť otočit směrem nahoru a Tadpole použít. Čistící hlavice Tadpole je vyrobena ze silikonu a je navržena tak, aby na ní neulpívaly nečistoty. Díky svému tvaru a WC tabletě uvnitř dokáže toaletu perfektně vyčistit, vydezinfikovat a provonět. Ve výsledku to znamená, že nám bude stačit pouze jediná WC štětka Tadpole na celý život s tím, že tabletu je třeba doplnit cca jednou za měsíc (při průměrném splachování 12x za den). Nevznikne tak zbytečný plastový odpad, ani znečištění chemickými přípravky.

Cenové a ekologické porovnání

Ve výpočtu je použit interval výměny 1 x za rok a cyklus 40 let “domácnosti”. Vše pouze pro jedinou toaletu. Pokud máte doma dvě či více WC, částky jsou logicky násobné. Pokud jde o průměrné pořizovací ceny, vycházeli jsme z cenových srovnávačů, kde se například ceny WC štětek pohybují od několika desítek korun po mnoho tisíc za renomované značky, a pochopitelně jsme cenu nastavili podle průměru nejvíce kupované nejnižší cenové kategorie.

Výrobek

Cena pro 1 toaletu náklady za 40 let.

Doporučená (běžná) obměna

Ekologická zátěž

Průměrná WC štětka z plastu

250 Kč / 10.000 Kč

12 měsíců

Vysoká

Bambusová WC štětka

170 Kč / 6.800 Kč

12 měsíců

Střední

Tadpole Twist

777 Kč / 3.108 Kč

10 let

Minimální

 

Běžný WC blok

35 Kč / 33.600 Kč

15 dní

Velká

EKO WC blok

60 Kč / 57.600 Kč

15 dní

Střední

Tableta Tadpole

49,5 Kč / 23.760 Kč

30 dní

Minimální


Závěr? Čísla mluví jasně

Výsledek porovnání odhalil, že pokud bychom v rámci doporučených či běžných intervalů výměny používali běžnou WC štětku dohromady s běžným WC blokem, utratili bychom v jedné domácnosti se dvěma toaletami za 40 let dohromady cca 87.200,- Kč a měli na svědomí velkou ekologická zátěž. Při používání ekologických alternativ se středně velkou zátěží na životní prostředí je výsledná útrata cca 128.800,- Kč. U revolučního konceptu Tadpole Twist, WC štětky (či chcete-li toaletního kartáče), WC bloku a čističe v jednom, u kterého je minimální dopad na životní prostředí, útrata činí pouze 53.736,- Kč.

S Tadpole Twist tak ušetříte nejen životní prostředí, ale i značnou peněžní sumu. V porovnání s běžnými prostředky tedy úspora přesahuje částku 33.000,- Kč a v porovnání s EKO prostředky je výsledná úspora vyšší než 75.000,- Kč

Tadpole Twist ušetří v obou případech desítky tisíc korun a hromady jednorázových odpadních plastů.

A to zdaleka není vše… ušetřený čas při úklidu, výrazně čistější a hygieničtější prostředí ve vaší domácnosti a celková pohoda jsou hodnoty, které se sice jednoznačně vyčíslit nedají, ale jsou doslova k nezaplacení.

Chcete se o Tadpole Twist dozvědět více? Všechny informace přehledně naleznete zde https://www.mytadpole.cz/vse-o-tadpole/.